Szybki PIT startuje

opublikowano: 14-01-2014, 00:00

Ruszyła ogólnopolska akcja Szybki PIT, dotycząca składania zeznań podatkowych za 2013 r.

Jak w latach poprzednich, i tym razem skarbówka będzie pokazywać korzyści z terminowego i szybkiego składania deklaracji i zachęcać do rozliczeń drogą elektroniczną. Ministerstwo Finansów planuje informować o tym wspólnie z partnerami medialnymi, a także pomagać i uczyć. Lokalnie kampania jest promowana przez rzeczników izb skarbowych.

Według danych resortu, z roku na rok z systemu e-Deklaracje korzysta coraz więcej podatników. W 2009 r. przez internet rozliczyło się 320 tys. osób, a w 2013 r. — ponad 3,5 mln. Jak co roku, i tym razem w składaniu zeznań pomogą też osobiście urzędnicy skarbowi podczas tzw. pracującej soboty.

Znana jest już data — 5 kwietnia br. Pod koniec miesiąca, w dniach 28-30 kwietnia, urzędy skarbowe w całym kraju będą pracować dłużej. Planują one też specjalne dni otwarte dla podatników z rejonów im podległych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy