Szykuje się kolejny rekordowy rok

opublikowano: 03-09-2018, 22:00

Produkcja okien i drzwi w Polsce w pierwszym półroczu wzrosła do 11,5 mln sztuk, czyli o 4,5 proc. — wynika z najnowszego biuletynu kwartalnego okien i drzwi przygotowanego przez agencję Centrum Analiz Branżowych (CAB).

Wiele wskazuje na to, że 2018 r. będzie kolejnym rekordowym dla branży. Analitycy CAB spodziewają się wzrostu w całym sezonie co najmniej na tym samym poziomie, co w pierwszym półroczu.

— Producenci mogliby sprzedać jeszcze więcej stolarki, ale ich rozwój ogranicza brak rąk do pracy oraz niewystarczająca podaż szyb zespolonych. W pierwszym półroczu do Polski z zagranicy sprowadzono o 24 proc. szyb więcej niż przed rokiem, ale i tak nie zaspokaja to popytu producentów okien — twierdzi Maksymilian Miros, analityk CAB.

Produkcja stolarki rośnie od pięciu lat, a największy wpływ na rozwój branży wywiera eksport. W ciągu czterech ostatnich lat jego roczna wielkość wzrosła o połowę. Dla porównania: w tym samym czasie na rynku krajowym, na którym trwa boom mieszkaniowy, sprzedaż wzrosła jedynie o 9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy