T-Mobile zarzuci sieć na przedsiębiorców

Zarząd polskiej spółki został rozszerzony o menedżera, który zatroszczy się o klienta biznesowego.

Igor Matejov, członek zarządu słowackiego T-Mobile, będzie odpowiadał za segment usług dla biznesu w polskiej spółce córce — dowiedział się „PB”. Wczorajsza rada nadzorcza operatora przegłosowała tę kandydaturę. Igor Matejov przejmie część obowiązków od Grzegorza Borsa, który dotychczasbył odpowiedzialny zarówno za klienta biznesowego, jak i indywidualnego.

Nominacja Igora Matejova oznacza, że spółka mocniej zawalczy o kieszeń przedsiębiorców. Na rynku mówi się, że T-Mobile zatroszczy się zarówno o segment korporacji, jak i sektor małych i średnich firm. W grę wchodzi świadczenie usług IT — od wynajmu komputerów klientom po zintegrowane rozwiązania informatyczne.

T-Mobile już teraz oferuje tego typu rozwiązania za pośrednictwem T-Systems, choć ten ostatni skupia uwagę na międzynarodowych grupach. Niejasne jest, czy rozwój w obszarze IT będzie realizowany za pośrednictwem T-Systems czy w ramach T-Mobile. W jednym ze źródeł usłyszeliśmy, że spółka Miroslava Rakowskiego rozgląda się za przejęciami w tym obszarze.

Od wielu miesięcy na IT stawia Orange Polska. Przy okazji rebrandingu grupy w maju pojawiła się oferta, w ramach której klient, zamiast kupować komputer dla pracownika, może wynająć go od Orange, wraz z obsługą informatyczną. W grupie działa też Integrated Solutions, oferujące rozwiązania informatyczne dla biznesu. To sposób na zwiększenie przychodów w czasie stagnacji na tradycyjnym rynku rozmów telefonicznych.

— Obszar IT jest perspektywiczny, a popyt na dostawców usług jest duży. T-Mobile może namieszać na tym rynku, ponieważ dzięki T-Systems ma już know-how — mówi Grzegorz Bernatek, szef działu analiz firmy doradczej Audytel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / T-Mobile zarzuci sieć na przedsiębiorców