Tajemnica jachtu Abramowicza wyjaśniona

Wiadomo już, dlaczego superjacht Romana Abramowicza cumował w porcie w Nowym Jorku przez dwa miesiące w tak niekorzystnej porze roku. Przyjaciółka rosyjskiego miliardera urodziła właśnie dziecko w jednym z nowojorskich szpitali, dowiedział się CNBC.

Dasza Żukowa urodziła 8 kwietnia w szpitalu New York Presbyterian córeczkę, dowiedział się CNBC. Abramowicz nie ma apartamentu w tym mieście, więc jego jacht Eclypse był siedzibą pary. Dziewczynce o imieniu Leah Lou przysługuje z racji miejsca urodzenia amerykańskie obywatelstwo. To jednak żadna korzyść, bo jej matka jest obywatelką tego kraju. Nie wiadomo, czy Abramowicz jest w Nowym Jorku, ale jego jacht wciąż cumuje w porcie, gdzie jest obecnie jedną z największych atrakcji turystycznych.

Roman Abramowicz, fot. Bloomberg
Zobacz więcej

Roman Abramowicz, fot. Bloomberg

Eclipse jest własnością Abramowicza od grudnia 2010 roku. Jednostka o długości 163,5 metra jest największym prywatnym jachtem na świecie. Ma dwa lądowiska dla helikopterów, małą łódź podwodną, kilka łaźni i dwa baseny. Goście mogą korzystać z 24 kabin. Załoga jachtu to ok. 70 osób.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Tajemnica jachtu Abramowicza wyjaśniona