Czytasz dzięki

Tak wygląda dziś Stadion Śląski w Chorzowie (WIDEO)

AR
opublikowano: 05-04-2017, 17:08
aktualizacja: 05-04-2017, 17:17

Remontowany od wielu lat Stadion Śląski, niegdyś duma regionu, niedługo będzie otwarty - po ośmiu latach przebudowy. Niedawno rozpoczął się tam montaż krzesełek.

Na oficjalnej stronie  śląskiego urzędu marszałkowskiego pojawiła się dzisiaj filmowa prezentacja Stadionu Śląskiego, który do momentu wybudowania Stadionu Narodowego w Warszawie był największy w Polsce. Wiosną 2017 roku nadal trwają tam prace remontowe.

Remont stadionu rozpoczął się w 2009 roku. Od tego czasu jest on nieużywany. Zbudowany w czasach PRL-u obiekt leży na terenie Parku Śląskiego, który stara się o 200 mln zł od Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) na rewitalizację.

Nowe inwestycje planuje też samorządowa spółka Stadion Śląski. Niedawno ogłosiła przetarg na wykonawcę strzelnicy biathlonowej wraz z zespołem szatniowo-biurowym.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane