Czytasz dzięki

Tanio, szybko i sprawnie

opublikowano: 30-12-2018, 22:00

Niskie ceny, coraz szersza oferta mebli i skracanie czasu wysyłki — tymi argumentami opolska spółka wygrywa zmagania z konkurencją

LIDER OPOLSKI — JARTRAD (18. MIEJSCE W KRAJU)

Meblejana.pl to sklep online, którego właścicielem jest firma Jartrad, eksporter mebli z Polski. Jej założycielem jest Jacek Różański. Jartrad dostarcza meble do ponad 330 salonów meblowych w Europie — w Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Norwegii, Polsce, Szwecji, Czechach, Wielkiej Brytanii, a także w Kanadzie.

— Trzy lata temu podstawową działalnością firmy był eksport mebli tapicerowanych. Widziałem jak funkcjonuje model e-commerce u naszego odbiorcy w Szwecji. Mieliśmy wiedzę, dostawców i kapitał. Dlatego sklep powstał w dwa miesiące. Oferowaliśmy wyłącznie meble tapicerowane. Pierwsze zamówienie otrzymaliśmy w dniu uruchomienia sklepu. Rentowność operacyjną osiągnęliśmy w szóstym miesiącu — mówi Jacek Różański.

Dodaje, że otwarcie sklepu internetowego było efektem poszukiwań nowego projektu, przy realizacji którego mógłby wykorzystać kompetencje firmy i który dawałby szansę na uzyskanie przewagi.

— Od początku konsekwentnie rozwijamy ofertę. Dzięki podstawowej działalności jesteśmy dużym kupcem. To przekłada się na atrakcyjność oferty sklepu meblejana.pl na wielu płaszczyznach. Zalicza się do nich m.in. wzornictwo, czas realizacji, koszty dostawy czy cena detaliczna — podkreśla Jacek Różański.

Za rozwój e-sklepu odpowiada 6 osób. Na jego stronie interentowej można też znaleźć przykłady rożnych aranżacji i stylów oraz porady czym kierować się np. przy wyborze materaca lub jak dobrać stół i krzesła do jadalni. Dla Jacka Różańskiego najważniejszym elementem w prowadzeniu biznesu jest rozwój. Na tle konkurencji jego sklep wyróżnia się niższymi cenami. Priorytetowe zadania na najbliższy rok to poszerzanie oferty i skrócenie czasu wysyłki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

COFACE

Polecane