Tańsza ropa może spowodować zwyżki na Wall Street

24-05-2004, 14:34

Reuters: Poniedziałkowe notowania w USA rozpoczną się prawdopodobnie od zwyżek, ponieważ spadek cen ropy złagodził obawy inwestorów, że wzrost kosztów energii może zaszkodzić amerykańskiemu ożywieniu gospodarczemu.

Inwestorzy czekają również na wyniki kilku spółek, takich jak producent zup Cambell i producent sprzętu medycznego Medtronic, ale w centrum uwagi pozostaje sytuacja na rynku paliwowym. Ceny ropy, które w ubiegłym tygodniu osiągnęły poziom najwyższy od 21 lat spadły w poniedziałek o około jeden procent, ponieważ Arabia Saudyjska zobowiązała się jednostronnie zwiększyć poziom wydobycia i wezwała do tego samego pozostałych członków kartelu OPEC.

Rozmiary zwyżek mogą być jednak ograniczone, ponieważ inwestorów wciąż niepokoi napięta sytuacja w Iraku i perspektywa podwyżki stóp procentowych przez Fed.

Do godziny 14.08 kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,82 procent do 1.420 punktów, a kontrakty na S&P 500 wzrosły o 0,58 procent do 1.098,80 punktu.

((Tłumaczył: Tomasz Krzyżanowski; Redagowała: Barbara Woźniak; RM:tomasz.krzyzanowski.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700; warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Tańsza ropa może spowodować zwyżki na Wall Street