Targi Beskidy zgromadziły 200 firm

Małgorzata Zdunek
opublikowano: 18-05-2001, 00:00

Targi Beskidy zgromadziły 200 firm

Dziś w Bielsku-Białej rozpoczynają się XII Międzynarodowe Targi Turystyczne Beskidy. Swoje produkty zaprezentuje na nich 200 firm.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej, organizator XII edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych Beskidy, która rozpoczyna się dziś i potrwa do 20 maja, szacują, że oferta wystawców przyciągnie 6 tys. zwiedzających.

Dla firm i klientów

Stoiska firm, o łącznej powierzchni 0,8 tys. mkw., zostały ulokowane na terenach wystawowych należącej do gminy spółki ZIAD Bielsko-Biała, przy al. Armii Krajowej.

— Na 35 stoiskach prezentują się wystawcy z Polski, Austrii, Niemiec, Anglii, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Jugosławii, Ukrainy i Turcji — wylicza Piotr Gibiec z UM w Bielsku-Białej.

Po raz pierwszy swoją ofertę zaprezentować ma powstały w 2000 r. Euroregion Beskidy, skupiający 130 organizacji samorządowych z Polski, Słowacji i Czech.

Impreza skierowana jest głównie do biur podróży i touroperatorów, przedstawicieli firm i instytucji posiadających obiekty turystyczne, kulturalne i rozrywkowe, polskich i zagranicznych organizacji, związków i izb turystycznych oraz przewoźników. Nie zabraknąć ma również firm, oferujących systemy komputerowe wspomagające działalność turystyczną i promocję, inwestorów bazy turystycznej, a także producentów sprzętu sportowego i turystycznego.

Organizatorzy liczą, że zwiedzających przyciągnie również szeroka oferta imprez towarzyszących.

Seminarium, dotyczące kursów językowych, przygotowało Centrum Języków Obcych Hit z Bielska-Białej, a firma Interclub zaprezentować ma europejski serwis turystyczny. Natomiast Krzysztof Kwatera, dyrektor Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, przedstawi program Czysty Biznes FPŚ. Na sobotę zapowiedziano uroczystość podpisania umowy o współpracy między Bielsko-Białą a rumuńskim miastem Baia Mare.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Targi Beskidy zgromadziły 200 firm