Targówek buduje ekrany akustyczne

Adam Brzozowski
13-08-2002, 00:00

Warszawa. Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych stawia wzdłuż Trasy Toruńskiej, na odcinku od ul. Wysockiego do ul. Łabiszyńskiej, naziemne ekrany akustyczne. Będą się one opierać na fundamentach zapewniających stabilność i odporność na podmuchy wiatru. Budowane ekrany wykonane są z kształtek betonowych prefabrykowanych, a częściowo z przezroczystych płyt. Dostawą i montażem ekranów zajmuje się w ramach podwykonawstwa spółka Ekobel z Poznania. Ekrany do końca roku zostaną zamontowane na odcinku ponad 1 km.

Decyzję o inwestycji podjęły władze Gminy Warszawa Targówek w 2001 r. Trasa Toruńska nie podlega gminie, ale Zarządowi Dróg Miejskich. Ponieważ jednak ZDM nie planował w najbliższym czasie tej inwestycji, gmina pokryje jej koszty z własnych środków. Wartość umowy z wykonawcą robót opiewa na blisko 5 mln zł. Termin realizacji określono na listopad 2003 r.

W 2003 r., w miarę możliwości finansowych Targówka, zostaną zamontowane kolejne ekrany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Targówek buduje ekrany akustyczne