Tarnobrzeska strefa dobiła do 350 mln zł

opublikowano: 25-03-2018, 22:00

Inwestują m.in. Phoenix Contact Wielkopolska i Polpharma. Wkrótce zezwolenie dla siedmiu firm, które obiecują 120 mln zł.

Euro-Park Wisłosan idzie w tym roku jak burza. Tarnobrzeska strefa wydała już 17 zezwoleń, w których firmy deklarują 348 mln zł nakładów i 370 miejsc pracy. Przez cały ubiegły rok zezwoleń było tylko o siedem więcej.

Kierowana przez Adama Kuśnierza tarnobrzeska strefado 17 wydanych zezwoleń wkrótce doda siedem kolejnych.
Zobacz więcej

SZYBKIE DODAWANIE:

Kierowana przez Adama Kuśnierza tarnobrzeska strefado 17 wydanych zezwoleń wkrótce doda siedem kolejnych. FOT. GK

— Phoenix Contact Wielko polska, producent wyrobów z tworzyw sztucznych dla branży Automotive, już rekrutuje. Zatrudni w Tarnobrzegu 178 osób, w większości kobiet — mówi Adam Kuśnierz, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza Euro-Parkiem Wisłosan. Firma inwestuje… 5 mln zł. Wartość jest niska, bo Phoenix Contact Wielkopolska to kolejny inwestor, który korzysta z hal wybudowanych przez tarnobrzeską strefę.

— Spółka wynajmuje dwie hale produkcyjne o powierzchni ponad 3,5 tys. mkw. — mówi Adam Kuśnierz.

Świeżo po odebraniu zezwoleń są firmy: Polpharma, F2J Reman Radom i MK Marzena Kolanowska. Dla Polpharmy to już drugie zezwolenie w Nowej Dębie. W 2014 r. firma zdecydowała się na rozbudowę zakładu za 200 mln zł. Oddział w Nowej Dębie to jeden z pięciu polskich zakładów spółki. Został założony w 1999 r. przez Polfę Warszawa i w ramach prywatyzacji w 2012 r. wszedł w skład farmaceutycznej grupy. Pracuje w nim ponad 150 osób.

— Polpharma zainwestuje 30 mln zł i zatrudni dodatkowo 10 pracowników — mówi Adam Kuśnierz.

F2J Reman Radom produkuje części dla branży motoryzacyjnej, m.in. dla producenta maszyn budowlanych Caterpillar. Firma zainwestuje 10 mln zł i zatrudni kilka osób. Największej wartości inwestycję, za 50 mln zł, planuje MK Marzena Kolanowska, producent ciastek. Firma zbuduje zakład w Łukowie na Lubelszczyźnie i zatrudni 30 osób. Wkrótce kolejne zezwolenia.

— W najbliższym czasie do strefy wejdzie koreańska firma Nara Battery Engineering Poland, która zainwestuje 22 mln zł i stworzy 30 miejsc pracy — dodaje szef tarnobrzeskiej strefy.

To zarejestrowana w lutym tego roku spółka z siedzibą w Biskupicach Podgórnych w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem. Należy do Nara Mold & Die, koreańskiego producenta elementów wykorzystywanych w motoryzacji i urządzeniach AGD. Warto przypomnieć, że w Kobierzycach działa już fabryka baterii do elektrycznych samochodów koncernu LG.

— Otworzyliśmy postępowania, w efekcie których zezwolenia otrzyma sześć firm planujących inwestycje prawie za 100 mln zł i stworzenie ponad 100 miejsc pracy — mówi Adam Kuśnierz.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Tarnobrzeska strefa dobiła do 350 mln zł