Tarnobrzeska strefa wydała drugie zezwolenie

opublikowano: 10-02-2014, 00:00

Szwajcarzy rozbudują zakład w Radomiu. Jest też inwestor, który chce wejść do Łap, ale czeka na infrastrukturę.

Choć specjalne strefy spodziewały się tłumów inwestorów, którzy będą chcieli dostać zezwolenia, zanim 1 lipca pogorszą się warunki, nie ma zatrzęsienia projektów. Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna (TSSE) wydała dopiero drugie zezwolenie.

— Otrzymał je Rohrbogen, szwajcarski producent łączników do rur, który już ma jedno zezwolenie.Firma rozbuduje zakład w Radomiu. Wyda 8,2 mln zł, zatrudni sześciu pracowników, przez co zwiększy ich liczbę do 50 — mówi Janusz Miś z TSSE. Pod koniec stycznia strefa wydała zezwolenie dla pierwszego tegorocznego inwestora. Jest to także pierwsza firma w podstrefie Łapy. Dostała je białostocka drukarnia Arka Druk, która kupiła za 330 tys. zł 1 ha, a na projekt wyda 16 mln zł i zatrudni 20 osób. „PB” od 2010 r. prowadzi „Projekt Łapy” i opisuje działania miasta, które straciło dwóch największych pracodawców: cukrownię i zakłady naprawcze taboru kolejowego.

— Rozmawiamy z kolejnym potencjalnym inwestorem do Łap — mówi Janusz Miś.

Zanim spółka wejdzie do strefy, miasto musi jednak dokończyć inwestycje w uzbrojenie działek. Powinno to nastąpić do czerwca. Nawet gdyby spółka miała wejść do strefy po 1 lipca, nie otrzyma niższej pomocy publicznej. Nie dotkną jej obostrzenia dla dużych przedsiębiorstw, bo należy do kategorii małych i średnich firm. Nie spadnie także dopuszczalna pomoc publiczna, bo w województwie podlaskim pozostaje ona na poziomie 50 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu