Tata CS chce otworzyć w Polsce centrum outsourcingowe

Internet Securities
01-12-2005, 13:37

Indyjski potentat informatyczny Tata Consultancy Services (TCS) chce otworzyć w Polsce swoje centrum outsourcingowe, które zatrudniałoby około tysiąca pracowników - poinformował w czwartek dyrektor TCS w Europie Środkowo-Wschodniej, SV Mani. Inwestycja może zostać zlokalizowana w Krakowie lub jego najbliższej okolicy.

Indyjski potentat informatyczny Tata Consultancy Services (TCS) chce otworzyć w Polsce swoje centrum outsourcingowe, które zatrudniałoby około tysiąca pracowników - poinformował w czwartek dyrektor TCS w Europie Środkowo-Wschodniej, SV Mani. Inwestycja może zostać zlokalizowana w Krakowie lub jego najbliższej okolicy.

Oddział w Polsce byłby drugą placówką indyjskiej firmy w Europie Centralnej. Pierwsze centrum działa od 2001 roku na Węgrzech, gdzie obecnie zatrudnia 360 osób, a w najbliższym czasie planuje zwiększenie liczny pracowników do tysiąca.

"W ciągu ostatnich sześciu miesięcy nasza firma stara się przesunąć swój punkt zainteresowania na inne państwa regionu, a Polska jest następnym krokiem na tej drodze" - odpowiedział SV Mani na pytanie PAP o plany inwestycyjne koncernu w naszym kraju. "Potwierdzam chęć zainwestowania w Polsce, prace są mocno zaawansowane" - dodał.

Dyrektor zaznaczył, że pierwszą lokalizacją braną pod uwagę jest Kraków lub jego najbliższe okolice, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Z tego powodu firma na razie nie podaje wartości inwestycji ani terminu jej realizacji.

Tata Consultancy Services Limited jest ogólnoświatową firmą świadczącą usługi outsourcingowe w zakresie rozwiązań informatycznych oraz procesów biznesowych. Obecnie działa w 34 państwach na pięciu kontynentach, gdzie zatrudnia ponad 35 tys. konsultantów.

Firma należy do jednego z największych azjatyckich konglomeratów - Tata Group, który działa w takich branżach jak m.in.: energetyka, telekomunikacja, finanse, chemia, inżynieria materiałowa i motoryzacja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Tata CS chce otworzyć w Polsce centrum outsourcingowe