Tauron sponsorem Ruchu Chorzów

Kamil Zatoński
opublikowano: 30-10-2009, 12:06

Energetyczny gigant docenił dobre wyniki śląskiego klubu piłkarskiego. Na razie zwiąże się z nim na dwa miesiące, ale kto wie…

Sukcesy drużyny „Niebieskich” w ekstraklasie (2. miejsce tuż przed końcem rundy jesiennej) przyciągnęły do spółki możnego sponsora: Tautron Polska Energia zawarł umowę o współpracy w zakresie sponsoringu. Nie podano szczegółów porozumienia, wiadomo jedynie, że obowiązywać będzie ono do grudnia 2009 r.

„W przypadku pozytywnej oceny tegorocznej współpracy intencją obu stron będzie przedłużenie współpracy w następnym roku” – czytamy w komunikacie.

Grupa Tauron jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce oraz liderem sprzedaży. Obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia około 28 tys. osób i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, dysponującym kapitałem ponad 13,9 mld zł.

Kurs Ruchu Chorzów na NewConnect zareagował umiarkowanie: o godz. 12.05 rósł co prawda o 6 proc., ale obroty nie przekroczyły jeszcze 10 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / Tauron sponsorem Ruchu Chorzów