Czytasz dzięki

TDJ Pitango kusi start-upy okrągłym milionem

opublikowano: 14-02-2019, 13:40

Pojawiła się nowa okazja, by sięgnąć po pieniądze na rozwój pionierskich technologii, całkiem spore jak na start w biznesie.

„Szyte na miarę programy mentoringowe” zyskują w Polsce na popularności. Po Incredibles Sebastiana Kulczyka, prezesa Kulczyk Investments, w podobny sposób swoją nową inicjatywę promuje właśnie polsko-izraelski fundusz TDJ Pitango Ventures z grupy TDJ należącej do Tomasza Domogały. Obiecuje „nawet 1 mln zł dla każdej z firm wybranych podczas TDJ Pitango Seed Competition”. Przedstawiciele funduszu zaznaczają, że „takich stawek w rywalizacji start-upów jeszcze nie było”.

Sztuczna
inteligencja, uczenie maszynowe, fintech, blockchain, e-sport – to główne
obszary, w których za start-upami rozgląda się obecnie TDJ Pitango Ventures.
Wojciech Fedorowicz, partner zarządzający funduszu (na dole) zaprasza je
właśnie do udziału w nowym konkursie. Laureaci w przyszłości mogą zyskać szansę
na inwestycję, podobną do tej, z jakiej skorzystał Wojciech Radomski, prezes spółki
StethoMe.
Wyświetl galerię [1/2]

Sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, fintech, blockchain, e-sport – to główne obszary, w których za start-upami rozgląda się obecnie TDJ Pitango Ventures. Wojciech Fedorowicz, partner zarządzający funduszu (na dole) zaprasza je właśnie do udziału w nowym konkursie. Laureaci w przyszłości mogą zyskać szansę na inwestycję, podobną do tej, z jakiej skorzystał Wojciech Radomski, prezes spółki StethoMe. Marek Wiśniewski

„Rozwijasz usługi lub produkty z obszaru AI/machine learning, fintech, blockchain, e-sport, quantum computing czy e-health? Witamy na pokładzie”, zapowiada w komunikacie Wojciech Fedorowicz, partner zarządzający TDJ Pitango Ventures. 

Program TDJ Pitango Seed Competition jest skierowany do start-upów będących jeszcze na bardzo wczesnym etapie rozwoju - w tzw. fazach pre-seed i  seed, działających na rynku nie dłużej niż trzy lata. Organizatorzy konkursu oczekują od nich jednak gotowości do komercjalizacji nowych rozwiązań i technologii. Poszukiwane są firmy, które chciałyby przejść proces inkubacji w Polsce lub mają Polaków wśród założycieli. 

Aplikować można do 11 marca 2019 r. Finał konkursu odbędzie się natomiast w kwietniu. Poza pieniędzmi na rozwój start-upy otrzymają również „pakiet smart money w postaci menedżerskiego i mentorskiego wsparcia ekspertów z sieci networkingowej TDJ Pitango Ventures”. 

Fundusz TDJ Pitango Ventures jest finansowany z prywatnych zasobów inwestorów i pieniędzy publicznych pozyskanych od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zrealizował już kilka pierwszych inwestycji. Finansowo wspiera m.in. StethoMe, start-up wprowadzający na rynek mobilny stetoskop (w ramach jednej rundy inwestycyjnej w projekt wspólnie z innymi podmiotami wyłożono 2 mln USD). Fundusz w rundzie opiewającej na 17 mln zł dołożył się również do finansowania CallPage, start-upu udostępniającego widget, który po zainstalowaniu na stronie internetowej ułatwia kontakt z potencjalnymi klientami. W portfelu TDJ Pitango są również Neptune.ml, tworzący platformę dla specjalistów data science (firma otrzymała 1,7 mln USD) oraz  aplikacja Tylko do projektowania mebli (od TDJ Pitango otrzymała niedawno 15 mln zł).   

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane