Teatr Narodowy pełen najlepszych z największych

Agnieszka Zielińska
opublikowano: 22-11-2005, 00:00

Siedemnastu zwycięzców rankingu odebrało wczoraj nagrody. W konkursie startowało 389 firm.

Przedstawiciele Filarów Polskiej Gospodarki — przedsiębiorstw, które mają decydujący wpływ na gospodarkę swoich regionów — spotkali się wczoraj w warszawskim Teatrze Narodowym na uroczystej gali. Czołowa siedemnastka odebrała nagrody z rąk wydawcy „Pulsu Biznesu”.

— Zwyciężyli ci, którzy uczestniczą w życiu gospodarczym regionu i cieszą się popularnością wśród mieszkańców. W czasie prac nad rankingiem powstało pojęcie firm-obywateli, czyli przedsiębiorstw, które włączają się w życie miasta i województwa — powiedział Andrzej Nierychło, wydawca „PB”.

To już druga edycja rankingu zorganizowanego przez redakcję „PB” i wywiadownię gospodarczą Coface Intercredit. Jego celem jest promowanie przedsiębiorstw, odgrywających dominującą rolę w regionach, bo: tworzą nowe miejsca pracy, aktywizują lokalną społeczność, przyczyniając do jej rozwoju, a tym samym całej gospodarki.

W tym roku nagrodę Filar Polskiej Gospodarki otrzymało siedemnaście wybranych spośród 389 firm. Wstępnej selekcji dokonaliśmy na podstawie danych finansowych pozyskanych przez wywiadownię gospodarczą Coface Intercredit. Badany był poziom sprzedaży w latach 2002-04. O znalezieniu się na liście decydował jednak przede wszystkim rating Grupy Coface — unikatowy system oceny wiarygodności kredytowej i ubezpieczeniowej firm.

O ostatecznych wynikach przesądziła ocena lokalnej społeczności. Od 1 września do 10 października na firmy nominowane do tytułu Filarów głosowali przedstawiciele lokalnych władz, mediów oraz sami mieszkańcy, którzy stali się nieformalnym jury rankingu. I to ich opinia przyczyniła się do sukcesu siedemnastu nagrodzonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Zielińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu