Technologia i wydajność idą w parze

Karolina Zawadka
opublikowano: 12-06-2016, 22:00

Zdaniem ponad 70 proc. pracowników MSP, nowoczesna technologia zapewnia im wyższą wydajność i elastyczność pracy.

Z badania „Nowoczesne IT w MSP 2016” przeprowadzonego przez Ipsos MORI dla Microsoftu wynika, że niemal 75 proc. przedstawicieli polskiego sektora małych i średnich przedsiębiorstw przyznaje, że możliwość pracy oraz dostęp do plików w dowolnym miejscu bardzo usprawnia pracę. Twórcy badania podkreślają, że wynik ten przewyższa o 5 proc. średnią europejską. Dodatkowo 73 proc. właścicieli i szefów małych i średnich firm podziela opinię, że proces digitalizacji w ich organizacjach jest „napędzany” przez IT. 63 proc. respondentów zwróciło uwagę, że za sprawą nowoczesnych technologii możliwy jest stały kontakt z zespołem w trakcie wykonywania zadań służbowych. 82 proc. badanych zaznacza, że niezwykle ważne jest to, że ochrona danych jest możliwa, bez względu na miejsce, w którym się znajduje. W tym przypadku średnia europejska wynosi 78 proc. 42 proc. ankietowanych jako zaletę uważa fakt, że nie muszą być obecni w biurze w ciągu swojego dnia pracy. W przypadku pracodawców obowiązek obecności w miejscu pracy w celu realizacji swoich zadań podkreśla 60 proc. respondentów,podczas gdy ok. 30 proc. jest w stanie wykonywać swoją pracę w sposób zdalny.

— Wyraźnie dostrzegam, jak małe i średnie firmy w Polsce czerpią korzyści z innowacyjnych technologii, takich jak chmura, które pomagają im wyprzedzić większych rywali i poprawić konkurencyjność zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Różnorodne przedsiębiorstwa z sektora małych i średnich firm przechodzą obecnie transformację cyfrową, co prowadzi nie tylko do wzrostu ich biznesu, ale również rozwoju gospodarki. W konsekwencji wspiera to proces dążenia kraju do osiągania lepszych wyników ekonomicznych — ocenia prezes Microsoft International Jean- -Philippe Courtois.© Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Zawadka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu