Tele2 chce zmiany zasad przetargu

Agnieszka Berger
21-01-2005, 00:00

Tele2 krytykuje zaproponowane przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) warunki przetargów na wolne częstotliwości UMTS i GSM. Zdaniem operatora, który od dawna deklaruje zainteresowanie obydwoma przetargami, propozycja URTiP faworyzuje trzech operatorów komórek już obecnych na rynku, a najważniejszym kryterium czyni zadeklarowaną przez oferentów cenę.

Jak pisze w swoim stanowisku Tele2, „wprowadzenie kilku prostych zmian pozwoli wyeliminować te problemy”. Tele2 chciałoby m.in. zmian w sposobie wyliczania punktacji przetargowej tak, by promował on nowych operatorów. Zdaniem firmy, obecnych najlepiej byłoby wykluczyć z przetargu. Operator postuluje też ograniczenie opłaty za rezerwację częstotliwości do 10 mln EUR w przypadku GSM 1800 i do 100 mln EUR — UMTS. Ponadto oczekuje zapewnienia przez regulatora roamingu krajowego, czyli możliwości wykorzystywania przez nowego gracza istniejących sieci. W stanowisku pisze, że „wbrew wyrażanym publicznie przez przedstawicieli URTiP obawom, skuteczne nałożenie (...) obowiązku roamingu krajowego w drodze decyzji prezesa URTiP (...) jest dopuszczalne i wskazane”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tele2 chce zmiany zasad przetargu