Telehorse znalazł dostawcę kanabinoidów

opublikowano: 16-07-2019, 07:27

Telehorse, spółka, która wkrótce zmieni nazwę na Cannabis Poland, podpisała list intencyjny z Cannabis Light, przewidujący m.in. dostawy konfekcjonowanych produktów roślinnych zawierających kanabinoidy, w tym także na potrzeby przemysłu farmaceutycznego pod marką własną.

List dotyczy też dystrybucji przez Cannabis Poland produktów pod marką partnera,  inwestycji kapitałowej na poziomie 1 mln zł przez Cannabis Poland w przedsiębiorstwo partnera obejmującej uprawy konopi włóknistych bazującej m.in. na zezwoleniu uzyskanym przez partnera w lipcu 2019 r.

"Umowa została zawarta na okres czterech miesięcy. W tym czasie strony w sposób sformalizowany przygotują i wprowadzą w życie dokumenty określające zasady współpracy przy realizacji celów określonych powyżej" - podano.

Telehorse planuje rozwój w dziedzinie produkcji i sprzedaży wyrobów farmaceutycznych i medycznych z głównym nastawieniem na produkty do waporyzacji zawierające kanabinoidy wytwarzane z konopi.

"Waporyzacja produktów bogatych w kanabinoidy jest uznawana za najbardziej skuteczną, efektywną i oszczędną metodę przyjmowania kanabinoidów"- podkreśla spółka.

Kanabinoidy są stosowane w kuracjach przeciwzapalnych, przeciwbólowych, przeciwlękowych, przeciwpsychotycznych i przeciwspazmatycznych. Znajdują zastosowanie w chorobie Alzheimera, Parkinsona, stwardnieniu rozsianym, białaczce, cukrzycy, astmie, epilepsji, urazach rdzenia kręgowego, migrenie, terapiach odwykowych. Pomagają w bólach reumatycznych. Mają właściwości przeciwwymiotne i stymulujące apetyt, co ma zasadnicze znaczenie dla osób w trakcie chemioterapii oraz mogą być stosowane w procesie odwykowym przy walce z nałogiem palenia tytoniu oraz heroiny. Kanabinoidy są także stosowane w leczeniu padaczki lekoopornej.

Wielkość rynku medycznego bazującego na konopiach szacowana jest w 2028 roku w Polsce na 2 mld EUR oraz na 58 mld EUR w całej Europie.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy