Telekomy inwestują na wyścigi

opublikowano: 24-02-2015, 00:00

Ważne dane

Gdy istnieje rynkowe zapotrzebowanie, to zobowiązania wobec państwa wykonuje się śpiewająco. T-Mobile i P4, operator sieci Play, po zwycięstwie w przetargu na częstotliwości z pasma 1800 MHz i wydaniu decyzji rezerwacyjnej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) miały czas do czerwca tego roku, by zmodernizować lub zbudować 6,4 tys. stacji bazowych. Oba telekomy już wywiązały się ze zobowiązań — T-Mobile ma 3216 stacji, a Play aż 4475.

— To pokazuje, że sami operatorzy chcą nie tylko realizować, ale często znacznie przekraczać zobowiązania inwestycyjne, aby na zasadach rynkowych świadczyć usługi. Dla konsumentów oznacza to coraz lepszy dostęp do szybkiego, szerokopasmowego internetu i szybkie zanikanie „białych plam” na mapie Polski — mówi Magdalena Gaj, prezes UKE.

Następną okazję do przekroczenia zobowiązań inwestycyjnych operatorzy będę mieli po zakończeniu toczącej się właśnie aukcji częstotliwości z pasm 800 i 2600 MHz, które mają być wykorzystywane głównie do rozwoju mobilnego internetu LTE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu