Ten Square Games rozpoczyna skup akcji własnych

GSU
opublikowano: 20-01-2022, 12:58

Na nabycie akcji w ramach pierwszej transzy spółka przeznaczy do 20 mln zł.

Zarząd Ten Square Games zdecydował o rozpoczęciu skupu akcji własnych. W ramach pierwszej transzy spółka skupi ich do 70 tys., przeznaczając na to do 20 mln zł.

Akcje będą nabywane na rynku oficjalnych notowań giełdowych prowadzonym przez GPW w wyniku składania zleceń maklerskich. Cena nabycia nie będzie niższa niż 200 i nie wyższa niż 600 zł. Skup w ramach pierwszej transzy będzie trwał maksymalnie do 11 lutego i będzie realizowany za pośrednictwem Ipopema Securities.

W czerwcu 2021 r. walne Ten Square Games uchwaliło skup nie więcej niż 670 tys. akcji, które mogą być skupowane przez 12 miesięcy od podjęcia uchwały. Na ich nabycie zostanie utworzony kapitał rezerwowy w wysokości 134 mln zł.

Celem skupu może być umorzenie, wymiana na akcje lub udziały w toku dokonywanych przez spółkę przejęć lub „rozdysponowanie przez zarząd w inny dopuszczalny prawem sposób, z uwzględnieniem potrzeb wynikających z prowadzonej działalności”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane