Tencent chce sprzedać obligacje za 5 mld USD

opublikowano: 03-04-2019, 06:13

Chiński gigant technologiczny, Tencent Holdings zamierza powrócić na rynek sprzedając obligacje dolarowe, donosi Reuters powołując się na osoby związane ze sprawą.

Specjalizująca się w mediach społecznościowych i gamingu spółka zamierza pozyskać ze sprzedaży długu około 5 mld USD. Obejmuje on papiery o terminie zapadalności 5-, 7-,10- i 30-letniej. 

Emisja obligacji może być największą w tym roku w Azji, przebijając niemal dwukrotnie sprzedaż długu dewelopera nieruchomości China Evergrande Group, który w styczniu pozyskał tą drogą 2,8 mld USD. 

Po raz ostatni Tencent był aktywny na rynku długu w styczniu 2018 r. Pozyskał wtedy środki o wartości 5 mld USD. 

W ostatnim kwartale minionego roku Tencent odnotował 32-proc. spadek zysku netto do 14,2 mld juanów (2,11 mld USD). Był to największy spadek odkąd spółka weszła na rynek publiczny w 2004 r. W dużej mierze spadek wynikał ze strat o charakterze jednorazowym spółek portfelowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy