Czytasz dzięki

Tencent pozyskał 6 mld USD ze sprzedaży długu

opublikowano: 28-05-2020, 11:58

Tencent Holdings, jedna z największych korporacji technologiczno-inwestycyjnych w Chinach, pozyskała 6 mld USD ze sprzedaży długu, donosi Reuters.

Była to największa – jak do tej pory  - w tym roku sprzedaż długu korporacyjnego w Azji. 

Tencent
Zobacz więcej

Tencent fot. REUTERS/Aly Song/Forum

Tencent zebrał 1 mld USD z pięcioletnich papierów, 2,25 mld z obligacji o 10-letnim terminie zapadalności, 2 mld w przypadku 30-letniego długu oraz 750 mln USD ze sprzedaży papierów 40 letnich.

Sprzedaż 40-letnich obligacji tej spółki miła miejsce pierwszy raz w historii.

Do transakcji Tencentu, największą podobną operacją w Azji w tym roku była sprzedaż 4 mld USD długu „śmieciowego” przez Scenic Journey w styczniu i 2,9 mld USD obligacji przez Sinopec.

Według danych Refinitiv korporacje z regionu Azji i Pacyfiku zebrały – bez wliczania najnowszej sprzedaży Tencent – już około 712 mld USD w 2020 roku, co jest najmocniejszym początkiem roku w historii.

Co ciekawe, niemal równo rok temu, bo w kwietniu 2019 r. Tencent również sprzedawał obligacje i również z pozyskał 6 mld USD. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane