Tesco rusza z nową siecią na Wyspach

opublikowano: 26-07-2018, 06:56

Tesco przygotowuje nową sieć sklepów dyskontowych które mają być skuteczną odpowiedzią na bezpośrednią ofensywę takich firm jak Aldi czy Lidl.

Największy detalista w Wielkiej Brytanii rekrutuje pracowników do pracy w sklepie nowego formatu w Immingham w północno-wschodniej Anglii i w Chatteris, około 80 mil na północ od Londynu. Tesco przejęło obie placówki, zanim w 2014 r. kierowanie Tesco przejął Dave Lewis i od tego czasu są one nieaktywne.

Tesco
Zobacz więcej

Tesco fot. Bloomberg

Tesco będzie konkurować z Aldi i Lidlem w tym, co robią najlepiej - ocenia Dusan Milosavljevic, analityk Berenberg. Będzie musiało być odważne, ponieważ "półśrodki, podobne do prób" otwarcia sklepów są skazane na porażkę, dodał specjalista rynku dyskontów.

Wejście na brytyjski rynek niemieckich tanich sieci Aldi i Lidla doprowadziło do wojny cenowej, która obniżyła marże zysku w całej branży. Dotychczasowa dominacja Tesco jest ponownie zagrożona przez propozycję J Sainsbury, która to sieć chce kupić rywala, sieć Asda należącą do amerykańskiego giganta Walmart  w transakcji o wartości 10 mld USD. Stworzyłoby to nowego lidera w branży spożywczej w Wielkiej Brytanii.

Tesco może nazwać nową sieć Jack, w hołdzie dla jego założyciela, Jacka Cohena, napisał dziennik „Mail on Sunday”, dodając, że firma może zacząć otwierać nowe sklepy we wrześniu.

Sieć będzie drugim nowym formatem sklepów Tesco od czasu nabycia hurtownika Bookera w tym roku. Tesco otworzyło dwie centrale Chef Central, które oferują większe rozmiary produktów skierowanych do profesjonalistów z branży gastronomicznej i rodzin, które chcą oszczędzać, kupując hurtowo.

Detalista obniżył również ceny swoich produktów markowych w zeszłym miesiącu i tworzy sojusz zakupowy z francuskim supermarketem Carrefour, aby zwiększyć swój wpływ na dostawców.

Według Kantar Worldpanel, Aldi i Lidl zwiększyły swój udział w rynku w Wielkiej Brytanii do prawie 13 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu