Czytasz dzięki

Tesla będzie wydobywać lit

opublikowano: 29-09-2020, 09:29

Tesla początkowo chciała przejąć kopalnię litu z Newady. Ostatecznie sama zdobyła prawa do wydobycia metalu niezbędnego w akumulatorach aut elektrycznych.

W ostatnich miesiącach Tesla rozmawiała z Cypress Development w sprawie eksploatacji złóż litu w południowo zachodniej Newadzie. Rozmowy nie przyniosły rezultatu i spółka Elona Muska zdecydowała się sama wziąć za pozyskiwanie metalu. Eksperci podkreślają, że będzie to trudne, bo jak dotąd nikomu nie udało się wydobyć komercyjnych ilości litu ze złóż, które chce eksploatować Tesla. Jednak w ubiegłym tygodniu Musk zapewniał inwestorów, że spółka ma nowy sposób wydobycia metalu z depozytu znajdującego się na pozyskanym przez spółkę obszarze 10 tys. akrów. Ujawnił, że kluczową rolę będzie odgrywała w nim zwykła sól. Dotychczas wykorzystywano w tym samym celu drogie substancje chemiczne, co powodowało nieekonomiczność tego rodzaju eksploatacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane