Tesla liderem satysfakcji

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 2014-12-04 08:53

Klienci marki Tesla Motors częściej niż właściciele aut innych producentów stwierdzają, że kupiliby swoje samochody ponownie w tegorocznej edycji.

Tesla model S znalazł się na szczycie wyników amerykańskiego badania Consumer Reports, które sprawdza poziom satysfakcji klientów. Elektryczne auto zdobyło notę 98 na 100. Marką numer dwa jest Porsche ze średnią oceną 87.  

Luksusowy sedan marki Tesla
Luksusowy sedan marki Tesla
Bloomberg

Bloomberg podaje, że wyniki badania mogą wzmocnić wizerunek producenta elektrycznych samochodów z Palo Alto. Rok temu w USA rozpoczęło się dochodzenie w sprawie pożarów samochodów marki Tesla, ale zakończyło się bez formalnego wezwania właścicieli do warsztatów.  

Koncern Tesla został założony zaledwie 11 lat temu przez miliardera Elona Muska. Firma poinformowała, że w przyszłym roku zamierza sprzedać 50 tys. egzemplarzy modelu S.