Czytasz dzięki

TGE: Powołanie wiceprezesów na nową kadencję

  • PAP
opublikowano: 18-05-2020, 21:27

Adam Młodkowski i Piotr Listwoń zostali wybrani na stanowisko wiceprezesów zarządu na nową kadencję - podała Towarowa Giełda Energetyczna w poniedziałek.

"W dniu 18 maja br. Rada Nadzorcza Towarowej Giełdy Energii S.A. powołała Pana Piotra Listwonia, dotychczasowego wiceprezesa ds. operacyjnych, do pełnienia tej funkcji na kolejną kadencję" - poinformowała spółka w komunikacie.

Piotr Listwoń z Grupą Kapitałową TGE jest związany od 2008 r., gdzie początkowo był zaangażowany w prace nad uruchomieniem działalności operacyjnej Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych S.A. oraz kierował pracami m.in. nad wdrożeniem zaawansowanego systemu płatności w IRGiT. W latach 2013-2018 pełnił funkcję Dyrektora Działu Rozliczeń i Rozrachunku oraz Dyrektora Rozwoju Współpracy Międzynarodowej w IRGiT. Od kwietnia 2018 r. zasiada na stanowisku Wiceprezesa Zarządu Towarowej Giełdy Energii, gdzie odpowiada za działalność operacyjną Giełdy oraz rozwój oferty produktowej.

W komunikacie czytamy, że na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych w nowej kadencji został powołany Adam Młodkowski, który zastąpi Pawła Ostrowskiego. "Powołanie Pana Adama Młodkowskiego wejdzie w życie pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego" - napisano. "Paweł Ostrowski będzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu TGE do momentu zatwierdzenia przez Walne Zgromadzenie sprawozdania finansowego Spółki za 2019 r." - dodano.

Adam Młodkowski przez wiele lat swojej kariery zawodowej związany był z sektorem bankowym, m.in. z Grupą Pekao S.A. oraz z PKO Bankiem Polskim S.A. W latach 2003-2009 był członkiem zarządu, a następnie wiceprezesem i prezesem zarządu Bankowego Funduszu Leasingowego S.A., który pod jego kierownictwem stał się jedną z najszybciej rozwijających się i największych firm leasingowych w Polsce. W 2016 r. podjął pracę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej jako dyrektor biura administracyjnego a od 2018 r. był doradcą prezesa zarządu SGB Bank, odpowiadając za projekt reorganizacji sieci oddziałów, a następnie dyrektorem zarządzającym pionem przedaży w Pocztylion-Arka PTE S.A.

Spółka równocześnie podała, że funkcję prezesa TGE nowej kadencji będzie pełnił dotychczasowy prezes Piotr Zawistowski, powołany do pełnienia funkcji w nowej kadencji przez Walne Zgromadzenie Spółki w dniu 6 maja 2020 r.

Spółka podała, że nowa kadencja rozpoczyna się w dniu następującym po dniu odbycia Walnego Zgromadzenia zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok obrotowy kończący się 31 grudnia 2019 roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane