The NY Times nie na sprzedaż

opublikowano: 08-08-2013, 10:29

Znany amerykański dziennik „The New York Times” nie jest na sprzedaż, poinformował wydawca gazety i kontrolująca go rodzina, donosi Reuters.

To reakcja na ostatnie przetasowania  na rynku medialnym, po tym jak tytuły „The Boston Globe” i „The Washington Post” zmieniły właścicieli.

„Czy nasza rodzina szykuje się do sprzedaży The Times? Odpowiedź może być tylko jedna: Nie” -  powiedział Arthur Sulzberger Junior, wydawca dziennika, który równocześnie piastuje funkcję prezesa New York Times Co. 

Stwierdził, że zarówno on, jak i wiceprezes Michael Golden rozmawiali z Donaldem Grahamem, prezesem i dyrektorem generalnym „The Washington Post” o jego decyzji o sprzedaży tytułu i innych mniejszych dzienników, ale jak podkreślił, NY Times nie planuje podążać tą drogą.

Dodał też, że powiernicy Ochs-Sulzberger Trust i reszta rodziny są „zjednoczeni do współpracy z zarządem i pracownikami w prowadzeniu dziennika w okresie globalizacji i obliczu cyfrowej przyszłości.

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o przejęciu tytułu „The Washington Post” przez Jeffa Bezosa, założyciela Amazon.com, który zgodził się wydać na ten cel 250 mln USD.

Z kolei „The New York Times” sprzedaje tytuł „The Boston Globe” na rzecz głównego właściciela klubu baseballowego Boston Red Sox za kwotę 70 mln USD w gotówce. To znikoma część tego co NY Times zapłacił przed 20-tu laty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / The NY Times nie na sprzedaż