Thyssenkrupp nie będzie już blue chipem

opublikowano: 05-09-2019, 07:35

Koncern stalowy Thyssenkrupp opuści indeks niemieckich blue chipów 23 września, donosi Reuters.

O tym, że Thyssenkrupp zostanie zastąpiony w indeksie DAX przez producenta silników odrzutowych MTU Aero Engines, poinformował operator niemieckiej giełdy, Deutsche Boerse.

Bloomberg

Opuszczenie DAX i spadek do indeksu średnich firm MDAX to kolejny cios dla walczącego o wyjście na prostą stalowego koncernu, który czterokrotnie ostrzegał o możliwości pogorszenia wyników i dwukrotnie próbował dokonać uzdrawiającej restrukturyzacji. Wartość rynkowa Thyssenkrupp spadła w okresie ostatnich 12 miesięcy o 45 proc. W tym czasie wartość DAX prawie się nie zmieniła.

Thyssen i Krupp połączyły się dwie dekady temu. Powstały w fuzji koncern wchodził w skład DAX od powstania indeksu w 1988 roku.  Thyssenkrupp jest drugą spółką z pierwszego składu DAX, która opuszcza indeks. W 2018 roku wypadł z niego Commerzbank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane