Thyssenkrupp zainwestuje 250 mln EUR w budowę okrętów

opublikowano: 04-11-2019, 14:31

Thyssenkrupp planuje zainwestować 250 mln EUR w budowę okrętów podwodnych i okrętów wojennych, poinformował niemiecki konglomerat przemysłowy.

Inwestycja w Thyssenkrupp Marine Systems zostanie zrealizowana do 2023 r., jak podała grupa, wskazując na obecny napływ zamówień. TKMS zatrudni również 500 nowych pracowników do końca przyszłego roku.

- Naszą ambicją jest bycie najnowocześniejszą firmą morską w Europie. Dokonując dużych inwestycji, przygotowujemy nasze działania na przyszłość - powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny TKMS Rolf Wirtz.

- Ostatnie sukcesy pokazują, że istnieje duże zapotrzebowanie na nasze produkty i usługi. Chcemy dalej wzmacniać tę pozycję - dodał.

Grupa oświadczyła, że w sierpniu została zakontraktowana przez afrykańskiego klienta na budowę czterech fregat.

Nabór zamówień w TKMS zmniejszył się o jedną piątą do 385 mln EUR w pierwszych dziewięciu miesiącach roku, podczas gdy sprzedaż wzrosła o jedną trzecią, osiągając wartość 1,305 mld EUR. Jednostka osiągnęła próg rentowności nawet na skorygowanym poziomie zysku operacyjnego po tym, jak w zeszłym roku zanotowano stratę w wysokości 117 mln EUR.

Kilka wcześniej grupa zapowiedziała, że zainwestuje podobną kwotę w nowy zakład powlekania ogniowo-rurowego w swoim oddziale stali Steel Europe.

W ramach restrukturyzacji, Thyssenkrupp jest otwarty na sprzedaż większości TKMS, drugiej co do wielkości niemieckiej grupy obronnej, po Rheinmetall, który został wymieniony jako potencjalny nabywca, wraz z francuską Naval Group.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy