TikTok nie wchodzi na NYSE

opublikowano: 17-02-2021, 07:59

Wbrew doniesieniom chińskich mediów ByteDance nie rozmawia o wprowadzeniu TikToka na New York Stock Exchange (NYSE), informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

The Global Times, gazeta kontrolowana przez chińską Partię Komunistyczną, napisała na Twitterze, że ByteDance, chiński właściciel TikToka prowadzi wstępne rozmowy o wprowadzenia spółki na nowojorską giełdę.

Źródła Reutersa twierdzą, że takich rozmów nie było.

W końcowym okresie rządów administracji Donalda Trumpa ByteDance znalazł się pod presją. Rząd USA domagał się, aby TikTok został amerykańską spółką. Argumentował to względami bezpieczeństwa narodowego, wynikającymi z gromadzenia przez aplikację wrażliwych danych dotyczących Amerykanów. Źródła Reutersa twierdzą, że negocjacje z ByteDance w sprawie TikToka są kontynuowane przez administrację Joe Bidena. Informatorzy agencji dali do zrozumienia, że sprawa TikToka może ciągnąć się jeszcze miesiącami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane