TMS: Brak zdecydowania na rynku

Michał Fronc
opublikowano: 11-03-2010, 12:57

Wczorajsza sesja na amerykańskich giełdach nie wniosła praktycznie niczego nowego. Indeksy na Wall Street zakończyły dzień na nieznacznych plusach, a bliskość styczniowych szczytów istotnie hamuje dalszą zwyżkę.

Na dzisiejszej sesji azjatyckiej obserwować można było mieszane nastroje wśród inwestorów. Uwaga uczestników rynku skupiona była na publikacji danych z chińskiej gospodarki. Inflacja CPI w Państwie Środka wyniosła 2,7% r/r, plasując się powyżej rynkowych oczekiwań. Rezultat ten zrodził obawy, że chińskie władze monetarne podejmą kolejne kroki w zakresie dalszego zaostrzania polityki pieniężnej. Tokijski indeks Nikkei wzrósł dziś o 0,96%, ciągnięty w górę przez notowania spółek eksporterów, zyskujących dzięki osłabiającemu się jenowi. Wsparciem okazały się także dane z USA, wskazujące na nieoczekiwany spadek zapasów hurtowników.

Dziś na rynkach europejskich obserwować można pewien brak zdecydowania ze strony inwestorów, z tego też względu główne indeksy oscylują wokół poziomów poprzedniego zamknięcia. Słabo prezentują się spółki energetyczne oraz wydobywcze. Obawy o zaostrzanie polityki monetarnej w Chinach widoczne są także wśród europejskich inwestorów, którzy boją się, że mniejsza płynność na rynku Państwa Środka uderzyć może pośrednio także w ceny akcji na Starym Kontynencie.

Michał Fronc
Departament Analiz DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Fronc

Polecane