TNS OBOP: poparcie dla partii - PO przed PiS

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 24-11-2006, 17:33

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku listopada zwycięzcą byłaby PO z poparciem 32 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku listopada zwycięzcą byłaby PO z poparciem 32 proc. Kolejne miejsce zajęłoby PiS - 26 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP, którego wyniki PAP otrzymała w piątek.

W porównaniu z badaniem październikowym poparcie dla PO zmniejszyło się o 3 proc. Poparcie dla PiS wzrosło z kolei o 4 proc.

5-proc. próg wyborczy przekroczyłyby także: SLD - 7 proc. (spadek o 1 proc.), LPR - 6 proc. (wzrost o 2 proc.), Samoobrona - 5 proc. (spadek o 4 proc.) i PSL - 5 proc. (wzrost o 1 proc.).

Po 3 proc. poparcia, tak, jak w październiku, uzyskały SdPl i Krajowa Partia Emerytów i Rencistów.

Według sondażu, chęć udziału w wyborach zadeklarowało 64 proc. ankietowanych. 29 proc. nie chce brać udziału w głosowaniu. 7 proc. jest niezdecydowana.

Sondaż zrealizowano w dniach 3-6 listopada na reprezentatywnej, losowej 947-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 18 roku życia.(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / TNS OBOP: poparcie dla partii - PO przed PiS