To będzie tydzień obfitujący w wydarzenia

Marcin Kiepas
15-03-2010, 00:00

Europejskie waluty przezwyciężyły słabość i rozpoczęły korekcyjne umocnienie. Najbliższe dni mogą przynieść kontynuację tego procesu. Szczególnie, gdyby pojawiły się czynniki go wzmacniające. A potencjalny impulsów nie będzie brakować. Uwaga inwestorów będzie się koncentrować na trzech, kluczowych z punktu widzenia rynków, wydarzeniach: posiedzeniu amerykańskiego FOMC i japońskiego BoJ oraz publikacji danych o inflacji w USA.

Marcowe posiedzenie FOMC jest pierwszym, po nadzwyczajnym posiedzeniu 18 lutego, gdy podjęto zaskakującą decyzję o podwyższeniu stopy dyskontowej o 25 pkt baz do 0,75 proc. Pomimo, że od tego czasu przedstawiciele Fed często tłumaczyli tamtą decyzję, to dopiero to posiedzenie pozwoli odpowiedzieć, jakie naprawdę są ich intencje.

Posiedzenie BoJ będzie obserwowane z uwagi na spekulacje, że bank ulegnie presji japońskiego rządu, podejmując decyzje o dalszym łagodzeniu polityki monetarnej. Lutowe dane o inflacji PPI i CPI w USA, jakie zostaną opublikowane w środę i czwartek, będą zaś analizowane pod kątem ewentualnych podwyżek stóp procentowych przez Fed.

Marcin Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To będzie tydzień obfitujący w wydarzenia