To już jest koniec?

opublikowano: 15-03-2018, 22:00

Ceny głównych kryptowalut kontynuują spadek w związku z planami regulacji oraz ogłoszeniem przez Google’a zakazu reklam związanych z sektorem.

Kapitalizacja rynkowa wszystkich światowych walut cyfrowych wynosi obecnie 310,4 mld USD wobec 372,9 mld USD jeszcze w środę 14 marca, wynika z danych portalu Coinmarketcap.com śledzącego ceny kryptowalut na różnych platformach tradingowych. Bitcoin, który jest największą walutą cyfrową świata pod względem kapitalizacji rynkowej, wyceniany był w czwartek rano na 7,7 tys. USD, co jest najniższym poziomem od 8 lutego.

Za mocną przeceną kryptowalut stoją liczne czynniki.

Pierwszym okazała się sprzedaż przez syndyka japońskiej platformy Mt.Gox. Serwis został zamknięty w 2014 r. z wnioskiem o bankructwo, po tym jak stracił 850 tys. bitcoinów. Jego założyciel Mark Karpeles został ostatnio uniewinniony w związku z zarzutami o sprzeniewierzenie. Syndyk masy upadłościowej sprzedaje obecnie spore ilości bitcoinów, które platforma ciągle musi zwrócić wierzycielom. To natomiast przełożyło się na spadek ceny kryptowaluty.

Jednocześnie Google, będący największą cyfrową platformą reklamową, ogłosił zakaz reklamy związanej z rynkiem kryptowalutowym. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To już jest koniec?