To musisz wiedzieć dziś rano 1 III 2022

opublikowano: 01-03-2022, 08:11

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem sesji na GPW. Informacje ze spółek, analizy i rekomendacje.

to musisz wiedzieć
to musisz wiedzieć

1. Najnowsze doniesienia z Ukrainy i rynków na bieżąco w naszej relacji>>

2. Poniedziałkowa sesja na amerykańskich giełdach zakończyła się przeceną w segmencie spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki, inwestorzy pozbywali się akcji w obawie przed skutkami sankcji nałożonych na Rosję i potencjalnego ryzyka osłabienia globalnego wzrostu. Zwyżka stała się natomiast udziałem rynku technologicznego.

3. Coal Energy opublikował wyniki za I półrocze 2021/2022, a prezes spółki odniósł się do decyzji sprzed kilku dni o wstrzymaniu wydobycia w kopalniach, należących do firmy.

4. Unibep zawarł z Akwa Mińsk porozumienia rozwiązujące dwie umowy o łącznej wartości ok. 85 mln zł. Intencją spółki jest wycofanie się z rynku białoruskiego.

5. Zarząd Amiki nie podjął żadnych decyzji dotyczących istotnego ograniczenia bądź czasowego zamknięcia działalności w Ukrainie.

6. We wtorek rano notowania ropy naftowej idą w górę. Za baryłkę płacono 99,85 dolarów to wzrost o 1,72 proc. Tymczasem na razie sankcje nakładane na Rosję przez państwa NATO nie dotyczą rynku surowców. Ograniczenie jego działalności jest ostatecznością, która wywindowałaby ceny ropy i gazu do niespotykanego poziomu.

7. Nie można wykluczyć, że Rosja ma ogromne zasoby wirtualnego “pieniądza”. Czy odcięcie jej od nich cokolwiek da? Zdania ekspertów są podzielone.

8. Walne zgromadzenie spółki Columbus Elite Global zdecydowało o emisji akcji, która zostanie opłacona wkładem niepieniężnym w postaci akcji Saule.

9. Mercator Medical przesunął z 31 marca na 14 kwietnia datę publikacji raportu rocznego za 2021 r. Więcej...

10. Analitycy Erste wydali rekomendację dla akcji Famuru. Cena docelowa to 4,85 zł, informuje agencja Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane