To musisz wiedzieć dziś rano 30 V 2018

Krzysztof Kolany Bankier.pl
opublikowano: 30-05-2018, 08:41
aktualizacja: 30-05-2018, 08:43

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ze spółek i o spółkach

GetBack wreszcie opublikował niezaudytowane sprawozdanie finansowe za 2017 rok. Windykacyjna spółka odnotowała ujemne przychody, ujemne kapitały własne i potężną stratę operacyjną. Więcej...

Banki tną etaty i zamykają placówki. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba etatów w bankach skurczyła się o 4,1 tys. Ubyło też 438 placówek. Więcej

Ciech SA odnotował 73,9 mln zł zysku netto w I kwartale. Więcej

Lotos chce wypłacić 1 zł dywidendy na akcję. Więcej

Eurocash sfinalizował transakcję przejęcia supermarketów Mila. Więcej

Wojas miał 1,84 mln zł straty netto w I kw. Więcej

Work Service odnotował 5,87 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w I kw. 2018. Więcej

Alma Market Giełda wykluczyła akcje Almy z obrotu giełdowego. Ostatnim dniem obrotu akcjami tej spółki na rynku regulowanym będzie dzień 1 czerwca 2018 r. Więcej

POLNORD  planuje wprowadzić w 2018 roku do sprzedaży 10 inwestycji, które mogą poszerzyć ofertę o 1.265 lokali. Więcej

Wczoraj na rynkach

Polska:  Włoskie spadki na GPW

USA: Italskie lęki dotarły na Wall Street

Kalendarium

Dziś wypada ostatni termin publikacji raportu za pierwszy kwartał. Aż 78 spółek z GPW czeka z tym do ostatniej chwili. Pełna lista w kalendarium Bankier.pl

W Polsce i na świecie

W siedzibie Polskich Zakładów Lotniczych - PZL Mielec zostanie (godz.11.30) podpisana umowa na zakup śmigłowców wielozadaniowych dla polskiej policji.

Główny Urząd Statystyczny opublikuje dziś szczegółowe dane na temat PKB w pierwszym kwartale tego roku. Z szybkiego szacunku, który GUS podał w połowie maja wynika, że w pierwszych trzech miesiącach w porównaniu z tym samym okresem roku 2017 nasza gospodarka rozwijała się w tempie 5,1 procent.

W Grecji dziś strajk generalny. Zorganizowały go największe związki zawodowe sektora prywatnego i sfery budżetowej oraz średnich przedsiębiorstw, handlowców i naukowców. Z tego powodu Grecję czekają dziś duże utrudnienia komunikacyjne. Organizatorzy protestu nawołują też do masowego udziału w demonstracji w centrum Aten.

Rada Bezpieczeństwa ONZ omówi dziś kwestię ostrzału rakietowego Izraela, dokonanego przez Palestyńczyków. O zwołanie posiedzenia wnioskowały Stany Zjednoczone, które oczekują, że Rada zdecydowanie potępi ataki.

Historia

1962 – W Warszawie otwarto pierwszy w kraju Supersam.

1920 – W Sopocie otwarto pierwsze kasyno na terenie obecnej Polski.                 

1994 – W Chorwacji kuna zastąpiła dinara chorwackiego.

2012 – GPW rozpoczęła obliczanie pierwszego indeksu regionalnego WIG-CEE

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kolany Bankier.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć dziś rano 30 V 2018