Czytasz dzięki

To musisz wiedzieć dziś rano 31 VII 2017

Marcin Dziadkowiak, Bankier.pl
opublikowano: 31-07-2017, 07:36
aktualizacja: 31-07-2017, 07:41

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ze spółek i o spółkach

Vistula - Ipopema 2 FIZ AN sprzedał 9 mln akcji Vistula Group za 27 mln zł. Więcej…

AmRest - spółka nie wyklucza powiązania dual-listingu z emisją akcji, ale najpierw przeniesienie siedziby. Więcej…

Millennium. Bank, o którym niemal od zawsze mówiło się, że będzie na sprzedaż, chce kupić polski oddział Deutsche Banku. Więcej…

Play, Orange. Telekomunikacyjny debiutant rozczarował inwestorów spadkami, tymczasem giełdowy wyga dał im powody do optymizmu Więcej...

Unimot - spółka zakończyła negocjacje z Alpiq ws. Współpracy. Więcej…

Sygnity – spółka liczy na finalizację rozmów z instytucjami w kolejnym tygodniu. Więcej…  Spółka podpisała z MRPiPS umowę o wartości do ok. 31 mln zł. Więcej…

Griffin Premium - Małgorzata Turek zastąpi Dorotę Wysokińską-Kuzdra na stanowisku prezesa Griffin Premium. Więcej…

Selvita - wypowiedzenie i zawarcie nowej umowy z Nodthera Limited. Więcej...

Paged - uchwały podjęte na WZA spółki. Więcej...

Kopex - opinia biegłego rewidenta z badania planu podziału spółki. Więcej...

PMPG - spółka wydłużyła termin zapłaty za obligacje przez Parrish Media N.V. Więcej...

W Polsce i na świecie

Spotkanie powstańców warszawskich z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą i prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz rozpocznie dzisiejsze obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas uroczystości, która rozpocznie się o 10.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego, prezydent nada ordery i odznaczenia państwowe.

Rząd zajmie się dziś projektem ustawy powołującej Państwową Służbę Ochrony w miejsce Biura Ochrony Rządu. Powstanie nowej służby to efekt audytu w BOR przeprowadzonego w grudniu 2015 roku. MSWiA - autor projektu - krytykuje strukturę i działanie Biura Ochrony Rządu, jako służby niedoinwestowanej i zbyt mało licznej. Nowa formacja - Państwowa Służba Ochrony - ma być większa i z większymi uprawnieniami.

13 lat temu, 31 lipca 2004 roku, zostało otwarte Muzeum Powstania Warszawskiego. Upamiętnia bohaterski zryw mieszkańców stolicy w 1944 roku i nierówną walkę o wyzwolenie spod niemieckiej okupacji. Placówka cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród młodych ludzi, w kraju i za granicą. Odwiedziło ją już około 6 milionów osób.

Od dziś spodziewane są duże utrudnienia na drodze krajowej nr 47, czyli tzw. zakopiance, w Poroninie. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, drogowcy rozpoczną prace przy budowie węzła, dlatego od południa na tym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Utrudnienia mają potrwać do 31 sierpnia.

W belgijskiej miejscowości Passendale, niedaleko Ypres, odbędą się dziś uroczystości w setną rocznicę jednej z najkrwawszych bitew I wojny światowej. W uroczystościach wezmą między innymi udział - belgijska para królewska, książę William i książę Karol, oraz politycy z Belgii i Wielkiej Brytanii.

Historia

1451 – Francuski kupiec i wpływowy finansista Jacques Cœur został aresztowany za korupcję i bicie fałszywych monet.

1932 - NSDAP wygrała wybory do Reichstagu, uzyskując 37,7% głosów.

2006 – Fidel Castro oddał władzę swojemu bratu Raulowi Castro.

 
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Dziadkowiak, Bankier.pl

Polecane