To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 26 IX

opublikowano: 26-09-2014, 08:27

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Główne indeksy na Wall Street notowały największe od dwóch miesięcy spadki. Apple przeżywa kryzys tuż po premierze nowych produktów. Ostatecznie S&P500 zakończył czwartkową sesję 1,62 proc. spadkiem. Dow Jones stracił 1,53 proc. zaś technologiczny Nasdaq poszedł w dół aż o 1,94 proc.

Radpol. Analitycy DM BOŚ wznowili wydawanie rekomendacji dla akcji Radpolu od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 12 zł. W czwartek na zamknięciu sesji kurs akcji spółki wynosił 9,32 zł.

Kęty. Prognozy wyników spółki na trzeci kwartał wywołały euforię inwestorów. Teraz najważniejsze są nowa strategia i wysokość dywidendy. Więcej w sekcji Premium

PCM. Giełdowi zarządcy firmowych flot szykują się do wypłacenia rekordowej dywidendy. Więcej w sekcji Premium

Action. Członek zarządu Action sprzedał 18 września w transakcji pakietowej 150 tys. akcji spółki po cenie 47 zł za sztukę. W komunikacie nie wymieniono nazwiska sprzedającego, ale podkreślono, że osoba ta zmniejszyła zaangażowanie z 21,76 do 20,86 proc. - pakietem takim dysponował tylko Piotr Bieliński, prezes Action.

Ciech. Osoba mająca dostęp do informacji poufnych w Ciechu kupił na sesji 19 września 175 akcji Ciechu po cenie 39 zł.

Selena FM. Kazimierz Przełomski zrezygnował z funkcji wiceprezesa Seleny FM, ale pozostanie w spółce jako doradca przewodniczącego rady nadzorczej. Z rady do zarządu przeszedł natomiast Krzysztof Kluza (będzie wiceprezesem ds. finansowych), a do zarządu powołano także Andrzeja Ferugę i Marcina Macewicza.

Graal. Altus TFI zwiększył zaangażowanie w akcjonariacie Graala, przetwórcy ryb, z 4,97 do 5,9 proc.

Starhedge. Zarząd Starhedge zwrócił się do władz GPW o zwieszenie obrotu akcjami spółki od 3 do 16 października. Związane jest to z procedurą scalenia akcji.

Hawe. Piotr Komosa zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej Hawe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane