To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 3 VI

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Początek nowego tygodnia na amerykańskich giełdach nie należał do spokojnych. Indeksy poddawały się wahaniom, co wynikało z reakcji na prezentowane dane makro. Indeks DJ IA zyskał 0,16 proc. ustanawiając nowy rekord zamknięcia,  S&P500 zwyżkował o 0,07 proc. zaś technologiczny   Nasdaq stracił 0,13 proc.

CCC. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC za maj br. wyniosły 171,3 mln zł i były wyższe o 18,1% niż przed rokiem, podała spółka.

GPW. Całkowite obroty akcjami na głównym rynku warszawskiej giełdy wyniosły 18,75 mld zł w maju br., co oznacza wzrost o 7,7% r/r, podała giełda. Narastająco od początku roku łączna wartość obrotu na tym rynku wyniosła 98,23 mld zł i była o 8,2% niższa niż rok wcześniej. Więcej o aktywności inwestorów na GPW w sekcji Premium

Tauron. Łączne nakłady inwestycyjne grupy Tauron w latach 2014-2023 wyniosą ok. 37 mld zł, w tym ok. 29 mld zł w latach 2014-2020 - wynika ze zaktualizowanej strategii spółki. Celem planowanych inwestycji jest uruchomienie mocy wytwórczych na poziomie ok. 2.200 MW.

Ferro. ING Otwarty Fundusz Emerytalny, jako akcjonariusz Ferro, zarekomendował przeznaczenie łącznej kwoty 21,196 mln zł na dywidendę Ferro za 2013 r., podała spółka. Oznaczałoby to wypłatę w wysokości 1 zł na akcję wobec zapisanych wcześniej w projektach uchwał walnego 0,41 zł (łącznie 8,63 mln zł). Propozycja ING została umieszczona w projektach uchwał na ZWZ zwołane na 5 czerwca, obok pierwotnej propozycji.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 3 VI