Czytasz dzięki

To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

opublikowano: 08-08-2013, 08:27

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. S&P500 tracił w środę na zamknięciu 0,4 proc., a Dow Jones i Nasdaq po 0,3 proc. Komentarz>>

Netia. Spółka przedstawiła zaktualizowane szacunki wyników za 2013 r. Liczba świadczonych usług będzie mniejsza, ale EBITDA wyższa niż pierwotnie zakładano. Szczegóły>>

Handlowy. Bank przedstawił wybrane dane finansowe za II kwartał. Zysk netto wzrósł o o 30 proc. do 300,3 mln zł. Przychody Grupy zwiększyły się o 9,8 mln zł (tj. 1,5 proc.) i osiągnęły poziom 678,6 mln zł.

Lotos. Minijos Nafta, jedna z największych firm wydobywczych na Litwie, w której 50 proc. udziałów posiada Grupa Lotos, wstrzymuje poszukiwanie gazu łupkowego na Litwie. Więcej>>

Quercus. W I półroczu zysk netto towarzystwa wzrósł o 47 proc. do 8,5 mln zł. Przychody zwiększyły się o 51 proc. do 32 mln zł, a zysk operacyjny o 55 proc. do 9,8 mln zł.

Kęty. W II kwartale zysk netto Grupy Kęty wzrósł o 35 proc. do 42,9 mln zł. Przychody grupy spadły o 3 proc. do 382,8 mln zł, a zysk operacyjny spadł o 20 proc. do 33,1 mln zł.

Alior Bank. W II kwartale Alior Bank zarobił netto 81,3 mln zł, o 2 proc. więcej niż rok temu. Wynik  odsetek wzrósł o jedną czwartą do 217 mln zł, a wynik z prowizji spadł o 16 proc. do 89 mln zł.

ING. Bank zręcznie sparował cios RPP. Ściął oprocentowanie, nie zrażając klientów. I stał się bardziej kredytowy. Więcej w Pulsie Biznesu Premium>>

GPW. Robert Diamond, były prezes banku inwestycyjnego Barclays rozmawia z Aquis Exchange Ltd. na temat inwestycji w tą spółkę, dowiedział się Bloomberg od dwóch osób mających wiedzę w tej sprawie.

Ronson. Deweloper wietrzy lepsze czasy — podaż się zmniejsza, sprzedaż jest stabilna, a klientów kuszą większe mieszkania. Cały artykuł w Pulsie Biznesu Premium>>


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane