To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

DI
opublikowano: 29-08-2013, 08:25

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Po dwóch spadkowych sesjach, do głosu na Wall Street doszli kupujący. Inwestorzy odrobili jednak tylko niewielką część straty. Przemysłowy Dow Jones urósł o 0,33 procent, S&P500 0,27 procent, a technologiczny Nasdaq 0,41 procent. Zyskiwały też indeksy w Azji.

PKO BP. Największy bank w kraju w pierwszym półroczu wypracował 1,534 miliarda złotych zysku, około 400 milionów mniej niż w analogicznym okresie 2012 roku i nieznacznie więcej od oczekiwań analityków. Wynik z tytułu odsetek spadł niemal o 800 milionów do 3,266 miliarda złotych, zaś wynik z opłat i prowizji wyniósł 1,542 miliarda złotych i był o około 40 milionów większy niż w ubiegłym roku.

Bogdanka. Zysk netto Bogdanki w drugim kwartale wyniósł 72,1 względem 71,6 miliona złotych w poprzednim roku. Wynik nieznacznie przebił oczekiwania analityków. Wzrosły też zysk operacyjny i przychody, które były na poziomie odpowiednio 100,7 i 448,1 miliona złotych. Spółka rok do roku zwiększyła produkcję i sprzedaż węgla, spadły za to jego zapasy. Niekorzystny wpływ na wyniki miały spadające w tym okresie ceny surowca.

ZE PAK. Niedawny debiutant na GPW w drugim kwartale osiągnął wynik w wysokości 48,3 miliona złotych, lepiej od oczekiwań i niemal tyle samo, co w pierwszym kwartale tego roku. EBIT wyniósł 97,9, a przychody 664,1 miliona złotych.

LC Corp. Próba sił na walnym zgromadzeniu. Polityka reglamentowania informacji na temat transakcji odkupienia Sky Tower od Leszka Czarneckiego może utrudnić plan zarządu.

Famur. Podmioty z grupy zawarły ze sobą szereg umów o wartości ponad 71 milionów złotych. Największa z nich opiewa na kwotę ponad 22 milionów złotych i jest to pożyczka. Grupa nie podaje więcej szczegółów odnośnie zawartych kontraktów.

PCC Rokita. Spółka otrzymała pismo od trzech związków zawodowych o wejściu w spór zbiorowy. Jego powodem jest odmowa realizacji żądań dotyczących pracowników firm zależnych.

Robyg. Deweloper w drugim kwartale miał 3,88 miliona złotych zysku, znacznie więcej od prognoz analityków. Zysk operacyjny zamknął się na poziomie 11,6 miliona złotych, zaś przychody ze sprzedaży wyniosły w tym okresie 119 mln zł.

Point Group. Wydawca między innymi tygodnika Wprost i magazynu Film w pierwszym półroczu osiągnął przychody w wysokości 33,9 miliona, względem 33,3 miliona złotych w analogicznym okresie rok temu. Wynik operacyjny grupy, z ponad 4-milionowej straty, wyszedł na plus na poziomie około 3 milionów złotych. Wynik netto wyniósł ponad plus 3,6 miliona złotych, a w pierwszej połowie 2012 roku było to minus 11,2 miliona złotych.

RYNKI WSCHODZĄCE. Dno do którego zmierzają rynki akcji gospodarek wschodzących jest już blisko, uważa Leah Zell, założycielka i zarządzająca portfelem Lizard Investors.

EKONOMIA. Biuro Analiz Ekonomicznych poda rewizję zmiany PKB w Stanach Zjednoczonych w drugim kwartale. Wynik wstępny ukształtował się na poziomie plus 1,7 procent w ujęciu rocznym. Szacunki ekonomistów mówią, że dzisiejsze dane będą wyższe i wyniosą 2,2 procent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW