To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

GPW. Od dziś na warszawskiej giełdzie możliwy jest handel wysokich częstotliwości. Możliwy, ale czy realny? Więcej w "Pulsie Biznesu Premium">>

Kruk. Windykacyjna spółka poinformowała, że jej zysk w drugim kwartale wzrósł o 70 proc. do 30,9 mln zł. Rezultat był o 19 proc. lepszy od średniej oczekiwań analityków, ankietowanych przez PAP.

Calatrava. Spółka zależna Calatravy Capital sprzedała za 7 mln zł grunty w Cząstkowie Polskim w gminie Czosnów. Cena sprzedaży netto wyniosła 7 mln zł. Kapitalizacja Calatravy na GPW to 10 mln zł.

BGŻ. Były prezes BPH może zostać prezesem Banku Gospodarki Żywnościowej, pisze Rzeczpospolita nie podając źródła tej informacji.

Gino Rossi. Obuwnicza część grupy Gino Rossi ma być motorem wzrostu sprzedaży. W biznesie odzieżowym nacisk będzie położony na poprawę rentowności. Więcej w "Pulsie Biznesu Premium">>

Pozbud. Zarząd spółki prognozuje 120,7 mln zł przychodów, 15,9 mln zł EBITDA i 10,6 mln zł zysku netto - podała spółka w komunikacie.

Prognoza nie obejmuje planowanego przejęcia spółki Baumal Group.

Inwestycje. Ożywienie gospodarcze wpływa na poprawę kondycji finansowej przedsiębiorstw. Skorzystają na tym fundusze papierów korporacyjnych – pisze „Puls Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW