Tober: Monkiewicz nie widzi powodów do rezygnacji

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 2002-04-18 21:52

Jan Monkiewicz, przewodniczący Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych, nie widzi powodów do rezygnacji z zajmowanego stanowiska - poinformował Michał Tober, rzecznik rządu, po spotkaniu Jana Monkiewicza z premierem.

- Przewodniczący KNUiFE poinformował premiera o swoim głębokim przekonaniu, że prowadzone przez prokuraturę postępowanie oczyści go ze stawianych mu zarzutów. Jan Monkiewicz stwierdził, że czuje się niewinny i nie widzi powodów do złożenia rezygnacji z zajmowanego stanowiska - powiedział PAP Michał Tober.

Prasa doniosła, że prokuratura podejrzewa Monkiewicza o niegospodarność w czasie, gdy kierował on PZU, a ubiegając się o stanowisko szefa KNUiFE zataił sprawę przed rekomendującym go wicepremierem i ministrem finansów Markiem Belką.

Więcej na temat Jana Monkiewicza przeczytasz tutaj.

ONO, PAP