Tokijska giełda wybroniła się przed korektą

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 02-02-2005, 08:28

Na azjatyckich giełdach niemal przez cały dzień dominowały dobre nastroje. Niestety w końcówce notowań, kilka liczących się parkietów regionu poddało się korekcie. Pod kreską znalazły się między innymi rynki w Seulu i w Hongkongu.

Na azjatyckich giełdach niemal przez cały dzień dominowały dobre nastroje. Niestety w końcówce notowań, kilka liczących się parkietów regionu poddało się korekcie. Pod kreską znalazły się między innymi rynki w Seulu i w Hongkongu.

Dodatnią zmianę indeksu udało się utrzymać parkietowi w Tokio. Wskaźnik Nikkei zyskał 0,20-proc. Aprecjację na japońskiej giełdzie napędzały spółki technologiczne z NEC Electronics na czele. Największy na świecie producent chipów wykorzystywanych w wyświetlaczach telefonów komórkowych zyskał ponad 1,5 proc. po tym jak analitycy Credit Suisse First Boston podnieśli globalny rating dla przedstawicieli sektora mikroprocesorów. Ten sam motyw kreował wycenę papierów Taiwan Semiconductor.

Udany dzień miały też spółki wydobywcze. Ponad 2 proc. do swojej wyceny dodał BHP Billiton, któremu Citigroup podniósł prognozę ceny akcji. Podobną skala zwyżki mogły pochwalić się walory największego japońskiego producenta stali – Nippon Steel.

Ponad 5-proc. wzrost kursu zaliczyły akcje Aichi Steel, który poinformował o podjęciu prac z lokalnym oddziałem Vodafone Group w kwestii zaprojektowania specjalistycznego czujnika ruchu.

Na fali rekordowych wyników Google, rosła wycena Yahoo Japan.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane