Tokio: Indeksy wzrosły po nerwowej sesji

(Marek Druś)
opublikowano: 16-03-2005, 08:37

Środowe notowania na giełdzie w Tokio charakteryzowały się dużą zmiennością. Zakończyły się jednak wzrostami głównych indeksów. Nikkei rósł na zamknięciu o 0,4 proc., a Topix o 0,5 proc. Oba indeksy zamknęły się na swoich dziennych maksimach. W przypadku pierwszego to dopiero druga zwyżka w ciągu pięciu kolejnych sesji.

Środowe notowania na giełdzie w Tokio charakteryzowały się dużą zmiennością. Zakończyły się jednak wzrostami głównych indeksów. Nikkei rósł na zamknięciu o 0,4 proc., a Topix o 0,5 proc. Oba indeksy zamknęły się na swoich dziennych maksimach. W przypadku pierwszego to dopiero druga zwyżka w ciągu pięciu kolejnych sesji.

Największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się akcje spółek medialnych. Fuji TV zanotował jeden z największych w okresie 12 miesięcy wzrostów kursu. Popyt na akcje największego japońskiego nadawcy telewizyjnego wywołała wiadomość o podwyższeniu dywidendy do kwoty ponad czterokrotnie wyższej od pierwotnie planowanej. Zamiar podwyższenia dywidendy w roku rozrachunkowym kończącym się w tym miesiącu ogłosił także KDDI. Jak można było oczekiwać, wywołało to popyt na akcje drugiego japońskiego operatora komórkowego.

Spadkami kursów kończyły notowania japońskie spółki branży półprzewodnikowej. To efekt wczorajszej przeceny ich amerykańskich rywali. Indeks Philadelphia Semiconductor stracił ponad 2 proc. w związku negatywnym komentarzem Merrill Lynch dotyczącym wyceny spółek sektora. W Tokio spady kursy m.in. Kyocery, Advantest i NEC Electronics.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane