Tomasz Wilczak zrezygnował ze stanowiska prezesa POT

(Marek Druś)
opublikowano: 27-11-2006, 18:40

Kandydatką na stanowisko prezesa POT jest Mirosława Boryczka, dyrektor generalny w Ministerstwie Gospodarki.

Minister gospodarki Piotr Woźniak przyjął w poniedziałek rezygnację Tomasza Wilczaka ze stanowiska prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) - poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik POT Katarzyna Draba.

"Decyzja związana jest z licznymi obowiązkami Tomasza Wilczaka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki, przede wszystkim w związku z realizacją rządowego Programu dla elektroenergetyki" - wyjaśnia w komunikacie resort gospodarki.

Jak informuje resort, Woźniak zwrócił się do Rady POT z wnioskiem o zaopiniowanie na stanowisko prezesa POT kandydatury Mirosławy Boryczki, dotychczasowej dyrektor generalnej w Ministerstwie Gospodarki. Na poniedziałkowym posiedzeniu członkowie Rady pozytywnie zaopiniowali tę kandydaturę.

"Z powodu braku statutowego kworum, stanowisko to nie ma charakteru uchwały, a jedynie opinii członków Rady POT" - wyjaśnia resort. Minister gospodarki wstrzymał się z decyzją do następnego posiedzenia Rady, które odbędzie się 5 grudnia br.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tomasz Wilczak zrezygnował ze stanowiska prezesa POT