Tomasz Wróblewski odchodzi z "Wprost"

MD, AR
opublikowano: 22-08-2016, 11:03

Obowiązki redaktora naczelnego tygodnika „Wprost” przejmie Jacek Pochłopień – informują PMPG Polskie Media.

Michał Lisiecki, wydawca tygodnika, podziękował Tomaszowi Wróblewskiemu za dotychczasową współpracę. Podkreślił jednak jego zasługi dla redakcji  – szczególnie – jak wynika z jego wypowiedzi na oficjalnym portalu wydawnictwa – podjęcie wyzwania uspokojenia atmosfery wokół „Wprost”. Życzył mu też dalszych sukcesów.

Tomasz Wróblewski
Zobacz więcej

Tomasz Wróblewski Grzegorz Kawecki

Wróblewski objął stanowisko w marcu 2015 r., tuż po aferze polityczno-dziennikarskiej, nazywanej "aferą taśmową".

Michał Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media SA, uzasadniania decyzję o zakończeniu współpracy z Wróblewskim tym, że "dzisiaj „Wprost” potrzebuje dalej idącej zmiany".

Jacek Pochłopień pokieruje pracami redakcji od poniedziałku jako pełniący obowiązki redaktora naczelnego. Od ponad roku był on zastępcą redaktora naczelnego we "Wprost". Wcześniej związany był z miesięcznikiem "Forbes", tygodnikiem "Newsweek" oraz dziennikiem "Puls Biznesu".

Wydawca nie szuka obecnie nowego redaktora naczelnego. "Jednak ustaliliśmy z obecnym szefem redakcji, że jeżeli pojawi się poważna kandydatura, będziemy o niej rozmawiać” – mówi Lisiecki. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy