Toogood: akcje będą drożeć w 2015 roku

opublikowano: 13-04-2015, 14:25

Zawyżone wyceny na globalnym rynku aktywów są zmartwieniem dla profesjonalnych inwestorów, ale brak alternatyw oznacza, że akcje będą nadal drożały w 2015 roku, przekonuje Peter Toogood, kierujący inwestycjami w City Financial Investment z Londynu.

- Każda korekta spowoduje wielkie zakupy, to jeden z tych momentów. Weźmy USA, tam nie ma się gdzie schować... rynek w USA jest szalony – powiedział  Toogood.

Jego zdaniem, inwestorzy powinni „być nerwowi”. Dodał jednak, że ta nerwowość i słabe fundamenty nie są wystarczające, aby powstrzymać globalny rajd wzrostowy cen akcji i obligacji. Toogood uważa, że akcje będą drożeć do końca roku. 

Alan Miller, kierujący inwestycjami w SCM Direct.com powiedział, że ma obawy dotyczące zarówno rynku amerykańskiego, jak i europejskiego.   

- Mówiąc szczerze, zaczynam się obawiać, bo jeśli się nad tym zastanowić, prognozy zysków spółek wciąż są obniżane – powiedział w CNBC. - Patrząc w przyszłość, trudno oczekiwać, aby rynki rosły mocniej niż rosną zyski. Dlatego uważam, że tempo wzrostu zdecydowanie spowolni i trzeba będzie bardziej ostrożnym – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Toogood: akcje będą drożeć w 2015 roku