Torpol ma list intencyjny z Pozbudem

ISBNews
opublikowano: 01-12-2014, 15:20

Torpol zawarł list intencyjny z Pozbud T&R w celu potwierdzenia rozpoczęcia negocjacji, które mają doprowadzić do współpracy w zakresie realizacji zamówień publicznych w obszarze infrastruktury kolejowej, podał Torpol.

"W celu podjęcia realizacji działań w powyższym zakresie strony ustaliły, iż wspólnie uczestniczyć będą w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego w obszarze infrastruktury kolejowej, na zasadach określonych w uprzednio zawartej umowie konsorcjum, bądź współpracy na zasadzie powierzenia spółce Pozbud podwykonawstwa robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia publicznego udzielonego emitentowi" - czytamy w komunikacie.

Torpol szacuje, że w celu zrealizowania zamierzeń związanych z pozyskaniem nowych kontraktów budowlanych niezbędne będzie posiadanie limitów gwarancyjnych w wysokości co najmniej 500 mln zł. Pozbud zobowiązał się do uzyskania limitu gwarancyjnego w wysokości co najmniej 150 mln zł, przeznaczonego na realizację celu wskazanego powyżej, podano również.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane