TP SA: koszty podziału mogą przekroczyć 1 mld zł

PAP
opublikowano: 18-06-2009, 18:00

Telekomunikacja Polska (TP SA), która do 1 września ma opracować nową wersję "Karty Równoważności", ocenia, że koszty podziału proponowanego przez UKE mogą być wyższe niż wcześniej szacowane 750 mln zł i mogą przekroczyć 1 mld zł - poinformował prezes TP SA Maciej Witucki.

"Czytałem dziś opinię UKE na temat tego co powinno się jeszcze w Karcie znaleźć i w opinii UKE mamy informację, że ma być oddzielne logo, oprócz oddzielnego zarządu, co świadczy o tym, że nie mamy już do czynienia z dyskusją na temat podziału funkcjonalnego (...) planami urzędu jest jak rozumiem doprowadzenie do separacji strukturalnej, czyli do wydzielenia spółki, z zarządem, z logo, co oznacza, że te koszty to już nie będzie 750 mln zł, tylko więcej" - powiedział w radiu PiN Witucki.

"Niewątpliwie będzie to suma, która przekroczy 1 mld zł. Jeśli 800 mln zł było tylko na wydzielenie funkcjonalne, to jeśli dzisiaj opcją preferowaną przez urząd jest dzielenie zupełne spółki, to będzie więcej" - dodał.

Witucki powiedział też, że 1 mld zł to jest suma, która nie zachwieje wypłatą dywidendy TP SA, ale może zachwiać systemem inwestycji i ucierpieć też może jakość usług.

Dodał, że 29 lipca ma też zostać ogłoszona decyzja w sprawie ewentualnej dodatkowej wypłaty dywidendy.

W grudniu 2008 roku prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) wszczęła postępowania w sprawie podziału TP SA na część hurtową i detaliczną, zarzucając telekomowi m.in. dyskryminację operatorów alternatywnych i przepływ informacji pomiędzy spółkami Grupy TP. W tym czasie telekom przedstawił pakiet propozycji tzw. "Kartę Równoważności", które mają przynieść efekty podobne do podziału.

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. zatwierdziło Sprawozdania finansowe oraz Sprawozdania Zarządu z działalności w roku 2008.

Na koniec 2008 r. przychody Grupy Kapitałowej PKM DUDA S.A. wyniosły 1 463 mln zł, wobec 1 325 mln zł wypracowanych w poprzednim roku. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł w latach 2008 i 2007 odpowiednio 90,1 mln zł oraz 54,5 mln zł.

Walne Zgromadzenie zadecydowało również o pokryciu straty netto za 2008 r., w kwocie 48,7 mln zł, z kapitału zapasowego, wynoszącego 267,6 mln zł. Odnotowany na koniec roku ujemny wynik netto był przede wszystkim efektem zapisów księgowych związanych z transakcjami na instrumentach pochodnych.

Po I kwartale 2009 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej PKM DUDA sięgnęły 386,2 mln zł, rosnąc o 21 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej przekroczył 6,4 mln zł, natomiast EBITDA wyniosła 15,8 mln zł.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane